Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Úřad > Znak obce

Znak obce

Znak obce MilíčovVÝZNAM FIGUR (SYMBOLŮ) A TINKTUR (BAREV) ZNAKU OBCE

Vidle/podávky

Figura dvě zkřížené stříbrné vidle/podávky v červeném štítě je převzata z erbu Leskovců. V návrzích se objevuje jen jedna spolu s červenou tinkturou. Leskovcové měli duchovně a hospodářsky výrazný vliv na obec Milíčov. Vidle/Podávky v heraldice také symbolizují získanou půdu a právo na ni nebo také celkovou píli.

Lekníny

Figura leknínu odkazuje na pány z Říčan, kteří pokračovali v hospodářském i ekonomickém rozvoji obce a přilehlých území.

Červená tinktura (barva)

Značí v návrzích připravenost, odhodlání a duchovní sílu. Zároveň podporuje barevnou výrazovost. Představuje erbovní tinkturu vladyckého rodu Leskovců z Leskovce a pánů z Říčan.

Stříbrná tinktura-kov

V návrzích představuje smysl pro čest a moudrost.

Klasy

Jsou jedním z atributů sv. Václava a symbolikou představující jeho ochranu a sílu. Zlatá barva klasů představuje spojitost s kovem svatováclavské koruny.

Lipový list

Milíčovská lípa velkolistá je památným stromem. Je vysoká krásných 25 m a její stáří se odhaduje na úctyhodných 230 let.

Zlatá tinktura-kov

Představuje v návrzích zlaté břevno ze znaku arcibiskupství pražského. Symbolický význam zlaté tinktury je v první řadě bohatství, vznešenost a oslnivý lesk.

 

Modrá tinktura

Představuje Milíčovský potok pramenící přímo v obci. Potok byl v minulosti velmi důležitým zdrojem vody. V návrzích v tinktuře modré či stříbrné, jež v heraldice značí veškeré vodstvo. Význam těchto tinktur je čistota, radost, hloubka, tichost.

Vlnité břevno umocňuje ladnost, pohyblivost a jemnost.

Počasí

Středa Oblačno 28/17 °C
Čtvrtek Oblačno 25/14 °C
Pátek Oblačno až zataženo s trvalým deštěm 29/18 °C
Sobota Oblačno 26/18 °C